obr_respondenti obr_anketari
admeter MML marketingova reseni spolecnost a politika software

ZAUJÍMAVOSTI

21apr

Prieskum Radioprojekt

Nové dáta za 1. až 3. etapu 2022

V apríli 2022 predstavila spoločnosť Median SK najnovšie výsledky počúvanosti rozhlasových staníc z prieskumu Radioprojekt za 1. až 3. etapu 2022. Dáta sú využívané k optimalizácii MML-TGI a sú najkomplexnejším popisom slovenského rádiového éteru. Tohto prieskumu sa ročne zúčastní 12.000 respondentov. Tlačová správa.

čítaj viac

08apr

Exkluzívny prieskum pre RTVS

Rozvrstvenie obyvateľov SR na základe geopolitickej orientácie

V dospelej populácii obyvateľov Slovenskej republiky môžeme na základe vnímania jednotlivých krajín identifikovať štyri skupiny obyvateľstva. Najväčší segment (41 %) tvoria tí, ktorých nazývame Proti všetkým. Ide najmä o konzervatívnejšie orientovaných ľudí, ktorí sa neprikláňajú názorovo ani k východným a ani k západným krajinám, naopak častejšie sú proti obom stranám. Druhý najväčší segment tvoria Prozápadní. Ide o ľudí, ktorí vnímajú pozitívne západné krajiny a prejavujú pozitívne vnímanie západného sveta.

čítaj viac

08apr

Exkluzívny prieskum pre RTVS

Obyvatelia Slovenskej republiky a alternatívne teórie

12 % obyvateľov Slovenskej republiky deklaruje, že považuje za pravdivú teóriu o tom, že Rusko prostredníctvom útoku prišlo oslobodiť Ukrajinu od fašistov. Podľa 9 % opýtaných vojna Ruska na Ukrajine nie je a ide o klamstvo, ktoré vymysleli USA. Spomedzi jednotlivých alternatívnych teórií veria obyvatelia Slovenskej republiky v najväčšej miere tej, ktorá hovorí o tom, že útoky z 11. septembra 2001 boli nariadené vládou USA.

čítaj viac