obr_respondenti obr_anketari
admeter MML marketingova reseni spolecnost a politika software

ZAUJÍMAVOSTI

08okt

Prieskum Radioprojekt

Nové dáta za 7. až 9. etapu 2021

V septembri 2021 predstavila spoločnosť Median SK najnovšie výsledky počúvanosti rozhlasových staníc z prieskumu Radioprojekt za 7. až 9. etapu 2021. Dáta sú využívané k optimalizácii MML-TGI a sú najkomplexnejším popisom slovenského rádiového éteru. Tohto prieskumu sa ročne zúčastní 12.000 respondentov. Tlačová správa.

čítaj viac

05okt

Exkluzívny prieskum pre RTVS

Obyvatelia Slovenska a alternatívne teórie

Viac ako 10 % opýtaných deklaruje, že očkovanie podľa nich slúži na čipovanie obyvateľstva. Teóriám o chemtrails dôveruje pätina dospelej populácie, a štvrtina teórii o nariadení útokov na WTC vládou USA. Aspoň dvom zo skúmaných alternatívnych teórií dôveruje 21 % obyvateľov Slovenskej republiky. V prípade týchto ľudí môžeme predpokladať, že majú väčšiu tendenciu dôverovať takýmto teóriám. V porovnaní s celkovou populáciou a tými, ktorí nemajú sklon dôverovať alternatívnym teóriám,

čítaj viac

05okt

Exkluzívny prieskum pre RTVS

Názory a postoje obyvateľov SR

Viac ako dve tretiny opýtaných deklarujú, že by sa zúčastnili na hypotetických voľbách. Podpora najsilnejšej vládnej strany OĽANO v porovnaní s výsledkami volieb z februára 2020 výraznejšie klesla. Rovnako v porovnaní s výsledkom volieb klesla aj podpora ďalších koaličných strán SME RODINA a ZA ĽUDÍ. Najvyššou podporou disponuje aj naďalej strana HLAS, nasledovaná stranou SMER a koaličnými stranami SAS, OĽANO a mimoparlamentnou stranou Progresívne Slovensko.

čítaj viac