obr_respondenti obr_anketari
admeter MML marketingova reseni spolecnost a politika software

ZAUJÍMAVOSTI

05jún

Aktuálne spoločenské a politické témy

Máj 2024

Súčasnú spoločensko-politickú situáciu vníma 44 % opýtaných prostredníctvom príliš vyhroteného politického súboja. Pre ďalších 28 % opýtaných sú to nezmieriteľné protichodné názory a pre 17 % nárast extrémizmu. V súčasnej situácii vnímajú opýtaní pozitívne v najväčšej miere P. Pellegriniho a prezidentku Z. Čaputovú. S odstupom ďalej nasledujú R. Fico a R. Kaliňák. V porovnaní s obdobím pred prezidentskými voľbami je vnímanie bezpečnosti v súčasnosti takmer na identickej úrovni.

čítaj viac

04jún

Volebný model

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Najvyššou podporou strana SMER – SD nasledovaná Progresívnym Slovenskom a stranou HLAS – SD. Do Európskeho parlamentu by sa ďalej dostali zástupcovia za strany Republika, KDH, SAS a hnutia SLOVENSKO. Tesne pred bránami parlamentu by ostala strana Demokrati.

Viac sa dozviete zo záverečnej správy.

čítaj viac

28máj

Prieskum Radioprojekt

Nové dáta za 2. až 4. etapu 2024

V máji 2024 predstavila spoločnosť Median SK najnovšie výsledky počúvanosti rozhlasových staníc z prieskumu Radioprojekt za 2. až 4. etapu 2024. Dáta sú využívané k optimalizácii MML-TGI a sú najkomplexnejším popisom slovenského rádiového éteru. Tohto prieskumu sa ročne zúčastní 12.000 respondentov. Tlačová správa.

čítaj viac