obr_respondenti obr_anketari

Volebný model november/december 2019

Z aktuálneho volebného modelu vyplýva, že najvyššou podporou disponuje vládna strana SMER, nasledovaná opozičnou ĽSNS a novovzniknutým subjektom ZA ĽUDÍ. Do parlamentu by sa podľa výsledkov prieskumu dostali aj OĽANO, Koalícia PS/SPOLU, SAS, KDH, SME RODINA a SNS.

Účasť v hypotetických voľbách do Národnej Rady SR v súčasnosti avizuje takmer 54 % opýtaných, kým 42 % respondentov deklaruje svoju neúčasť.

Zaujímavý je taktiež pohľad na volebný potenciál jednotlivých politických strán. Najvyšším volebným potenciálom aj naďalej disponuje strana SMER. V prípade, že by sa novovzniknutej strane ZA ĽUDÍ podarilo zmobilizovať všetkých svojich potenciálnych voličov, mohla by táto strana získať vo voľbách až 19 %. Podobne vysokým volebným potenciálom disponuje aj OĽANO, nasledované ĽSNS, SAS a Koalíciou PS/SPOLU.

Väčšia časť pravdepodobných voličov (48 %) si je úplne istých výberom strany, pokiaľ by sa v súčasnosti konali voľby. Volebné preferencie by sa tak mohli pravdepodobne v nasledujúcich mesiacoch výraznejšie meniť. Viac sa dozviete v správe.